AnaLog BLOG

Konfliktusból metafora

2025.
03. 31.
A cikk szerzője

Loós Balázs

  • Alapító
Loós Balázs vagyok, az AnaLog Módszer megalkotója, valamint az AnaLog elme I. és AnaLog elme II. című könyvek szerzője. 2004 óta foglalkozom az emberi elme működésével, az érzelmek, és viselkedésminták tanulmányozásával, feldolgozásával, és változtatásával. Ezzel a módszerrel fel tudjuk térképezni,... Bővebben
Részlet az Analog elme I. című könyvből.

Hogyan lesz egy mai konfliktusból az analóg elme segítségével „karmikus” reinkarnációs történet?

 

A lány olyan boldognak érezte magát, hogy szinte madarat lehet vele fogatni. Egyrészt nemrég megkérték a kezét, másrészt a vőlegénye az imént hívta meg egy koncertre. Eddig soha nem volt koncerten, mert a szülei nem engedték el, de most, hogy az udvarlója hivatalosan is a vőlegényévé lépett elő, már semmi akadálya a szülői beleegyezés megszerzésének. Az sem szegi kedvét, hogy a srác barátja is velük tart, aki eléggé ellenszenves a számára, mivel gyakran csábítja vőlegényét bulizni, iszogatni, lazítani. A koncerten eleinte minden rendben, de aztán a két fiú váratlanul eltűnik, így ő magára marad egy másik lánnyal. Ettől elbizonytalanodik, hiszen ismeretlen környezetben, szokatlan, új helyzetben találja magát hirtelen egyedül, támasz nélkül. Ráadásul már megint az a srác a probléma forrása, aki nem hagyja, hogy felhőtlenül szórakozzanak kettesben a vőlegényével. Mire a fiúk visszatérnek, már jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztottak, úgyhogy a bulinak ezzel lőttek. Hisztizni sincs értelme, úgyhogy tehetetlenségében sértett hallgatásba burkolózik. A legszívesebben tán faképnél hagyná a vőlegényét, de érdemes ekkora patáliát csapni, amikor egyébként szereti, és különben is, most kérte meg a kezét? Inkább dacosan hallgat tovább, de nagyon tele van a hócipője azzal a kellemetlen alakkal, aki folyton a boldogságuk útjába áll.

 

Adott egy látszólag sablonos helyzet. Egy menyasszony (később feleség), egy vőlegény (később férj) és a vőlegény legjobb barátja, aki – bár nem csajozni, de – folyton csábítgatja a srácot a tilosba. Hogy lehet így boldog házaséletet élni azzal, akivel egymásba szerettek? Ez a bizonyos harmadik egyébként gyermekkori barát, úgyhogy a lány teljesen esélytelennek érzi magát vele szemben. Egy konkurens, aki nem is konkurens, hiszen nem nő, hanem férfi, és nem is csajoznak, csak iszogatnak, de akkor is bosszantó. Valahogy félre kellene állítani vagy legalább kezelhetővé szelídíteni, de kilátástalannak tűnik a küzdelem. Ha legalább lány lenne, akkor fel lehetne tenni a kérdést, hogy most akkor kit szeret, melyiküket választja? Így viszont legfeljebb az undok feleség, vagy rosszabb esetben a fertelmes házisárkány hangzatos címét nyerheti el, ha elmarja a párja mellől legjobb gyermekkori barátját. Elég valószínűtlen, hogy a boldog párkapcsolathoz az út a legjobb barát könyörtelen lemészárlásán keresztül vezet. Egyáltalán mivel van baja a lánynak? Hasznos lenne kicsit mélyebben, részletesebben elemezni ezt a helyzetet. Ebből szinte semmire nem lehet fényt deríteni.

 

A XII. században valahol Angliában egy rangos vidéki uraság lovagi tornát rendez. A nemesek szinte egymással versengve szervezik egyik tornát a másik után, de neki annyival több oka is van rá, hogy a lánya eladósorba került. Így nemcsak gazdagságát demonstrálhatja, és kapcsolatokat építhet más nemesekkel, de a lánya számára is megtalálhatják a leginkább megfelelő lovagot. A legjobb az, akinek nemcsak pénze van, de katonai rátermettségét is bizonyítja. A lánya sugárzik a boldogságtól, hiszen kifejezetten az ő tiszteletére rendezték a tornát, bár egy kicsit mintha bizonytalan is lenne. Korántsem ugyanazt érzi a tornán résztvevő lovagok iránt. Különösen az a kettő kedves a számára, akik éppen most készülnek rá, hogy a lovaik hátán egymásnak rontsanak. Nehéz helyzetben van, mert sehogy sem tud dönteni, úgyhogy a torna már csak ezért is kapóra jön a számára. Győzzön a jobbik, legyen az igazi az, aki szerelmét és elszántságát ebben az összecsapásban győzelemmel bizonyítja.

Ez a rövid történet részlet bármilyen középkori leírásban vagy középkori témájú regényben szerepelhet. Semmi különös vagy különleges nincs benne. Hacsak az nem, amit a két bajvívásra készülő egyik lovag közül az egyik érez. Az pontosan ugyanaz az érzés, mint amelyik a fiatal lányban ébred, amikor vőlegényét gyermekkori barátja bulizni hívta. A történet vége is pontosan ugyanaz. Csúfos vereség. Illetve csak majdnem ugyanaz, mivel az a lovag ott akkor abban az összecsapásban nemcsak, hogy alul maradt, de életét is vesztette. (Ez mindenesetre rávilágít arra, hogy mennyire kilátástalan és eleve kudarcra ítélt küzdelmet folytat a baráttal.)

Ilyen történetet te is tudsz kreálni, nem kell hozzá különleges képesség, még kreativitásra is csak egészen minimálisan van szükséged.

Rendhagyó gondolatok a reinkarnációs terápiáról egy mérnök tollából. A célja nem az, hogy bebizonyítsa, hogy van-e, vagy nincs reinkarnáció. Erre született könyv már bőven.

A célja az, hogy átadja, hogy mennyire egyszerű reinkarnációs történeteket alkotni, és azokkal problémákat megoldani.

A könyvet ide kattintva rendelheted meg!

Ha problémát akarsz megoldani az életedben, változtatnod kell. Változtatni azon, ahogyan viselkedsz, ahogyan működsz.

Ezt megteheted, de ehhez ismerned kell a saját működésedet. Az ember működését.

Ha tetszett a cikk, oszd meg a barátaiddal:
Ha szeretnél értesülni, ha új cikket teszünk közzé, akkor...
A cikk szerzője

Loós Balázs

  • Alapító
Loós Balázs vagyok, az AnaLog Módszer megalkotója, valamint az AnaLog elme I. és AnaLog elme II. című könyvek szerzője. 2004 óta foglalkozom az emberi elme működésével, az érzelmek, és viselkedésminták tanulmányozásával, feldolgozásával, és változtatásával. Ezzel a módszerrel fel tudjuk térképezni,... Bővebben
Copyright © 2011 – 2025 | AnaLog Módszer - Loós Balázs - Minden jog fenntartva