AnaLog Gyakorló Csoport Tóth Évivel
A képzés előrelátható dátuma:
A találkozók hetente csütörtökön este 18-tól lesznek megtartva.Kétféle módon vehetsz részt:
"Az AnaLog Módszer egy olyan technika, amely segít meghatározni a konfliktusod, problémád, tüneted kialakulásának okát, és egyben megoldással is szolgál.
Az alkalmazásával megértheted azt, hogy miért, és hogyan kerültél szorult helyzetbe, és azt is, hogy mit kell tenned a felszámolásához. Ez utóbbi semmilyen erőfeszítést nem kíván tőled, mivel a feldolgozást követő spontán változás vezet a problémád megoldódásához.
A képzést azért indítottam, mert azok kértek rá, akiknek AnaLog Módszerrel segítettem. Ha hallottál róla, és érdekel, akkor a képzésen elsajátíthatod az alkalmazását. Használhatod a saját problémáid megoldására, vagy öngyógyításra, és segíthetsz vele másoknak is. A képzést úgy állítottam össze, hogy minél előbb elkezdhesd a gyakorlást..."
Azt mondják, hogy senki nem képes a problémáit megoldani azzal a gondolkodásmóddal, amellyel megalkotta azokat. Ez így is van. A baj az, hogy az életben csak azt a gondolkodásmódot tanítják, amelyikkel a problémáidat létrehozod. A másikat sajnos nem. Annak működésére magadtól kell rájönnöd.
Az alapképzés célja az, hogy megismerkedhess az AnaLog Módszer alkalmazásához szükséges gondolkodásmóddal, kommunikációs, és jegyzetelési technikával. Az alapképzés tematikája úgy van összeállítva, hogy mire elvégzed, képessé válj arra, hogy a módszert alkalmazd saját magadon, bárkin, aki a képzést szintén elvégezte.
Ha csak ennyi a célod, akkor egy hatékony eszköz birtokába jutsz, amivel számos problémádat megoldhatod. Ha ennél több, akkor a gyakorlati alkalmazás során felmerülő kérdéseiden, és elakadásaidon keresztül tudok neked segíteni abban, hogy megértsd a különbséget az érzelmek AnaLog módon történő feldolgozása, és a szuggesztiók között.
Ez utóbbi már a haladó képzés tematikájának a részét képezi.
Az AnaLog képzés két szakaszból áll:
Az alapképzés 14 témát érint, és nagyjából 18 hétig tart. Az online képzés 18 alkalom, egy-egy képzés 2 óra hosszú, és hetente kerül rá sor. Az offline képzés délelőtt 10, és délután 5 óra között van, és 6 alkalomból áll.
A haladó képzés hossza a jelentkező aktivitásától függ. Minimálisan 2x12 AnaLog haladó képzési alkalomból, és 2x12 esettanulmány elemzésből áll, és két év alatt végezhető el.
A két év alatt a mentori program keretén belül összesen 100 alkalom gyakorlatot kell teljesíteni. Ebből 25 alkalom AnaLog rendszerű feldolgozás mentorált szupervíziós felügyelettel, amikor a képzésben résztvevő, egy társa érzelmét, gátlását segít feldolgozni Analog Módszerrel. További 25 alkalom, amikor szintén mentorált, szupervíziós felügyelettel az ő gátlásáát dolgozzák fel. Ezen kívül 50 alkalommal követi figyelemmel más jelöltek AnaLog rendszerű feldolgozási folyamatát. Az AnaLog rendszerű feldolgozási folyamat során jegyzeteket kell készíteni.
Az AnaLog képzés célja, hogy a jelentkezők a számukra megfelelő ütemben sajátíthassák el az Analog Módszer alkalmazásának technikáját a módszer alkalmazásában jártas mentorok szakmai támogatása mellett.
AnaLog képzésre azoknak érdemes jelentkeznie, akik az AnaLog Módszert a saját életük jobbá tételére, problémáik és konfliktusaik megoldására szeretnék használni, vagy másoknak szeretnének segíteni ugyanezen célok elérésében.
Az alapképzés tematikája előre rögzített, azonban a haladó képzésé nem.
Ennek oka az Analog Módszer egyedi alkalmazási technikája. Az AnaLog Módszer technikai alapjai könnyen elsajátíthatóak, azonban a gyakorlat folyamán a módszert alkalmazó, és a kliens egyedi, és egymástól függő úton halad. Minden, a módszert alkalmazó konzultáns, és jelölt legfeljebb olyan mértékben képes segíteni a kliensnek, amilyen mértékben a saját érzelmeit, és gátlásait feldolgozta, és amilyen mértékben a változás folyamatában előre jutott. Amennyiben a konzultáns a klienssel folytatott feldolgozási folyamatban elakad, akkor nála tapasztaltabb, az AnaLog Módszer alkalmazásában jártas kollégájához kell fordulnia, hogy az elakadást azonosítsa, és feldolgozza. Az AnaLog Módszerrel nem lehetséges olyan gátlás feldolgozása, mely a módszert alkalmazónál még nincs feldolgozva. Ezek miatt a jellegzetességek miatt a haladó képzésben résztvevő hallgató a gyakorlás során felszínre bukkanó szakmai elakadások megértésére, és megoldására csak fokozatosan, mentori segítséggel képes.
A két éves haladó képzés tematikája emiatt a képzésben résztvevők tapasztalatai, kérései, és visszajelzései alapján folyamatosan változik, és alkalmazkodik a mentorált hallgatók szakmai gyakorlata során felbukkanó elakadásokhoz. Az elakadások mindenkinél azonosak, de a szakmai, emberi, és kommunikációs fejlődés során más-más ponton jelentkeznek. A haladó képzés tematikájának váza emiatt rögzített, de azon belül rugalmasan változó.
Ha egy problémát meg akarsz oldani, akkor ismerned kell annak a rendszernek a működését, amiben a probléma kialakult. Az egész életedet, és ezért a problémáidat is a döntéseiddel, és a viselkedéseddel alakítod (ki. Az első napon megismerkedhetsz az AnaLog Módszer gyakorlati alkalmazásához szükséges alapokkal. Azzal, hogy miről lehet felismerni a problémákat, mi áll a hátterükben, hogyan működik a viselkedést vezérlő emberi döntéshozatali rendszer, milyen hibák vannak, és lehetnek egyáltalán benne, és azok milyen kapcsolatban állnak egymással.
Tematika:
Az élet alapja, és feltétele a változásfenntartása. Élet csak ott, és addig van, amíg változás van. Ahol a változás megáll, ott az élet is megszűnik. Az állatvilágban ez a változás szükségszerűen sérüléssel jár együtt. Az emberek abban különböznek az állatoktól, hogy képesek a változást úgy is fenntartani, hogy az nem jár semmilyen sérüléssel. Röviden: a szenvedés nem kötelező. Ez a nap arról szól, hogy milyen emberi jellemzők, képességek, tulajdonságok adattak nekünk ahhoz, hogy azt a célt elérjük, hogy sérülés nélkül is változhassunk (teremthessünk).
Tematika:
Az emberi kapcsolatok az emberi élet alapja. Kapcsolat kell a kommunikációhoz, kommunikáció pedig a konfliktusaid megoldásához. A konfliktusok gyújtópontjában pedig sérülések vannak. Ezen a napon a sérülések fajtáiról, a sérülések elkerülésének manipulatív alapjairól lesz szó, valamint arról, hogy miért tudod egyedül is megoldani bármelyik konfliktusodat. Lesz szó arról, hogy hogyan váltunk képessé a történelem, és hogyan válunk képessé egy életen belül arra, hogy végül megtanuljunk sérülés nélkül változni.
Tematika:
Az ember céllal érkezik, és ennek a célnak az eléréséhez kapcsolatokra van szüksége. A küldetés alapvetően arról szól, hogy megtanuljon sérülés nélkül változni. Erre a kapcsolatain keresztül nyílik lehetősége. Ennek alapja, hogy megtanuljon odafigyelni magára, másokra, és a viselkedését olyan módon alakítsa, ahogyan az neki jól esik, miközben másoknak nem okoz fájdalmat. A kapcsolatok között van három kiemelt, amelyek a tanulásban segítik. Az első ezek között a párkapcsolat, amiben megtanulhat szeretni, és szeretettel teremteni úgy, hogy az önmagára, és a másikra való odafigyelést egyensúlyban tartja.
Ennek a napnak az a célja, hogy tisztázzuk, hogy mi a szerepe a párkapcsolatnak az életben, hogy épül fel az egész élet (persze nem feltétlenül) a párkapcsolat köré, milyen válságok, és miért alakulnak ki a párkapcsolatban, és hogyan lehet megtanulni szeretni a párkapcsolat segítségével. A válságok közül kiemelkedő szerepe van az életközépi válságnak, ami amolyan vízválasztó minden ember életében. Itt dől el, hogy a küldetést tudja-e teljesíteni, vagy nem.
A családon belül a gyermek feladata az, hogy segítsen a szüleinek a szeretetet megtanulni. Ha a szülő meg tudja tanulni a gyermek segítségével, hogy mi a szeretet, akkor ezáltal képessé válik arra, hogy megoldja a konfliktusait, és ezt a konfliktus megoldási képességet adja tovább a gyermekeinek. Sajnos általában ez a folyamat megakad, mert a szülők nem tanulni akarnak a gyerekeiktől, hanem őket próbálják tanítani, ami valójában nem tanítás, csak korlátozás. Ennek a következménye az, a szülő nem tanul meg szeretni, mivel nem elfogadja, hanem elnyomja a gyermeket, általában elvárásokkal terhelve őt. Így a konfliktusai megoldatlanok maradnak, elmélyülnek, és komoly problémák kialakulásához vezetnek. A gyermek így nemcsak konfliktust megoldani nem tanul meg, hanem még a szülő konfliktusait is örökli gyermekkori emlékek formájában. A felnövekvő gyermek az életre, és különösen azon belül a párkapcsolatra ezért eleve egy várhatóan megoldhatatlan konfliktus halmazként tekint. Ennek következtében az újabb generációk egyre mélyebb konfliktusokat örökölnek, miközben egyre kevésbé tudnak konfliktust megoldani. Ezért egyre kevésbé tudnak tartós párkapcsolatokat kialakítani, és egyre kevesebb gyermek születik. (Ez a jelenség elsősorban a nyugati típusú társadalomra igaz.) Ennek a képzésnek az a célja, hogy tisztázzuk, kinek mi a szerepe a családban, és hogyan lehet helyreállítani az egyensúlyt.
Az AnaLog Módszer rendkívül hatékony, és egyedi technika az érzelmek, és gátlások feldolgozására, és a viselkedésminták megváltoztatására. Alkalmazásának a kulcsa jórészt abban a gondolkodásmódban, és fogalmazási technikában rejlik, melyet a folyamat során alkalmazunk. Ez akkor is igaz, ha önmagadon alkalmazod a módszert, és akkor is, ha másnak segítesz vele. Ezen a képzésen megtudhatod azt, hogy hogyan érdemes gondolkodni, és fogalmazni akkor, ha AnaLog Módszert szeretnél alkalmazni.
A pénz nem boldogít. Ezt azonban csak azok tudhatják, akiknek van belőle elég. Ha nincs, akkor sajnos az jelentősen megnehezíti a mindennapokat. Ez a képzés a pénzügyi nehézségek, és a sikertelenség hátteréről szól. Arról, hogy ez milyen kapcsolatban áll a gyermekkori mintákkal, tapasztalatokkal, az apa-gyermek kapcsolattal, és általában az édesapa által mutatott mintával. Az AnaLog Módszerrel bármilyen problémát, és konfliktust megoldhatsz, de nem mindegy, hogy ezt milyen sorrendben teszed. A hivatással, pénzügyi nehézségekkel kapcsolatos kérdéseket lehet, és kell először helyre rakni az életben, mivel az anyagi stabilitás, létbiztonság megteremtése az alapja, és feltétele annak, hogy sikerrel oldj meg egyéb kérdéseket.
Az elengedés nem döntés kérdése, hanem képesség, melyre többek között a halálfélelemhez, veszteséghez, szeretett személyek elvesztéséhez kapcsolódó érzelmek a feldolgozásán keresztül lehet szert tenni. A képzés célja a témakörhöz kapcsolódó gyakorlati ismeretek átadása.
Az élet a változásról szól, melynek az elengedés is része, és ezért normális esetben nem jár semmiféle fájdalomérzettel. Ha mégis fájdalmas a számodra, akkor megtanultad, hogy fájjon. Azt tanultad meg, hogy anélkül a valaki (vagy valami) nélkül rosszabb lesz neked, mint vele volt. Akkor is, ha még meg sem halt. Abba belegondoltál már, hogy ez hogyan lehetséges? Minden embert csak egyszer veszíthetsz el, tehát nem tudhatod, hogy milyen nélküle. Viszont elképzelheted. Ha el tudod képzelni, és rossz rá gondolni, akkor valahol valamikor megtanultad, hogy rossz, ha nincs veled. Fura gondolat? Pedig így van. Ha elolvasod a könyvemet, abban egy konkrét esetet is leírok, ami pont egy édesapa elvesztésétől való félelem megtanulásának a folyamatáról szól. Ezzel egyébként az a baj, hogy, ha azt hiszed, hogy nélküle boldogtalanabb leszel, mint vele voltál, akkor sajnos függő vagy. Csak addig lehetsz boldog, amíg él, vagy ameddig veled van. Ez elég kellemetlen. Ha szabad, felnőtt ember akarsz lenni, akkor fel kell dolgoznod azokat az érzelmeidet, amelyek a számodra fontos személyeknek, vagy magának az életnek az elvesztéséhez kapcsolódnak.
Az elengedés az alapja a hibás minták sikeres feldolgozásának, és a hibás minták feldolgozása pedig a feltétele az elengedésre való képesség kialakításának.
A problémáidat három csoportba sorolhatod: hivatás, magánélet, és egészség.
Ilyen sorrendben is lehet őket megoldani. Az egészség sajnos sorrendben csak a harmadik. Ennek az az oka, hogy a testi egészségedet érintő probléma akkor alakul csak ki, ha korábban huzamosabb ideig nem oldottál meg konfliktusokat a másik két terület valamelyikén. Az AnaLog Módszer a gyógyításban nem tud a segítségedre lenni. Abban a kérdésben szakemberhez fordulj inkább. Megoldást jelenthet azonban azoknak a konfliktusoknak a feldolgozásában, melyek a tüneted kialakulásához vezettek.
Önbizalom nélkül nagyon nehéz élni. Bizonytalan vagy önmagadban, a döntéseidben, nem tudod merre tartasz. Nem mersz állást foglalni, véleményt mondani (vagy túl erőszakosan teszed), mert folyton attól rettegsz, hogy mikor kötnek beléd, mondasz hülyeséget, és vallasz kudarcot ismét, ami megint csak rombolni fogja az önbizalmadat. Az önbizalomhiány akadályozza a tapasztalást, és nem engedi, hogy élj. Olyan, mintha az életed lelassulna, és megállna, amit úgy érzékelhetsz, hogy elmegy melletted, és ez ellen semmit sem tehetsz. Tehetetlen vagy.
Ahhoz, hogy visszakerülj az élet körforgásába, helyre kell állítanod az önbizalmadat. Ennek egyik első lépése, hogy megértsd hogyan, és miért alakult ki.
Azt gondolom, hogy nagyon ritka az olyan ember, aki nem küzd önbizalomhiánnyal. Inkább olyanokkal találkozom, akik jól palástolják. Ennek egyszerű oka van. Az önbizalom szorosan kapcsolódik az énképhez, márpedig az önmagáról alkotott képe a legtöbb embernek összeomlik általában legkésőbb a harmincas évei végén, negyvenes évei első felében. Nem ritka az sem azonban, hogy valakinek már ezt megelőzően sincs stabil önbizalma.
Mindegy melyik csoportba tartozol a problémád ugyanúgy alakult ki, azaz ugyanaz az oka.
A képzés során megtudhatod, hogy a folyamat hogyan zajlik, és miért lehetetlen, hogy elkerüld, valamint azt, hogy mit, és hogyan tehetsz az önbizalmad újraépítésének érdekében attól függően, hogy életed első, vagy második felében találkozol vele.
Tematika
Egyszerű, logikus, és könnyen áttekinthető jegyzeteket érdemes készítened akkor, ha AnaLog Módszerrel oldasz. Értelemszerűen, erre csak akkor van szükséges, ha másoknak segítesz, hiszen, ha a saját gátlásaidat oldod, akkor szükségtelen jegyzetelned. Persze lehet akkor is, csak a folyamat kicsit lassabb, és nehézkesebb.
A jegyzetelés technikája nagyon egyszerű, és elsősorban azért van arra szükség, hogy megtanuld, mert a jegyzeteid segítségével akár utólag is egyértelműen meg lehet állapítani, hogy a feldolgozás során AnaLog Módszert alkalmaztál-e, vagy pedig szuggesztiós technikát. A feldolgozás hatékonyság egy ponton túl ezen múlik. Ennek a tanulás során eleinte kisebb, később azonban, amikor a módszer elsajátításában mindenképpen tapasztaltabb mentorok segítségére szorulsz, jóval nagyobb jelentősége lesz.
Fizikai sérülést fizikai agresszióval, érzelmi sérülést pedig manipulációval lehet okozni. Az emberi élet célja ezért az, hogy megtanuld, hogy ne manipulálj. Addig kényszerülsz újabb, és újabb tapasztalásokra, amíg ezt tökéletesen meg nem tanulod. A manipulációt többféle módon is meg lehet fogalmazni. Talán a legegyszerűbb megfogalmazás az, hogy akkor manipulálsz, ha célt tűzöl ki, majd a viselkedésedet annak megfelelően alakítod, hogy a célodat elérd. Elsőre gondolom ez rémisztően hangozhat egy olyan korban, amikor a csapból is az folyik, hogy célok nélkül nem vagy senki. De vesd össze ez utóbbi állítást azzal a szintén sűrűn hangoztatott bölcsességgel, hogy tanulj meg elfogadni. Ha előre rögzíted a célt, majd az elérésének alárendeled a viselkedésedet, akkor bármit nem tudsz elfogadni, csak azt, amit a célod elérésében hasznosnak, jónak látsz. Célt kitűzni lehet, de koncentrálni nem arra kell. Ezen a képzésen megtudhatod, hogyan figyelj a belső jelzésre, és mihez kezdj vele. Gátlások helyett így az áramlásra bízhatod magad.
Tematika
Teremtő ember vagy. Minden döntéseddel teremtesz, és tulajdonképpen csak arról dönthetsz, hogy ezt szeretettel, vagy félelemmel teszed. Ha szeretettel, akkor tudatos, ha félelemmel, akkor tudattalan vagy, és függő is. Függsz a körülményektől, emberektől, helyzetektől, amelyekbe kerülsz, de legfőképpen azoktól az érzelmeidtől, amelyek mindezek kiváltanak benned. Ezen a képzésen megtudhatod, hogy hogyan válsz függővé, és hogyan erősíted a függést minden mondatoddal, minden cselekedeteddel, ha nem tudod, hogy mit teszel, azaz, ha tudattalan vagy.
Tematika
Mérnökként számos hasznos dolgot tanultam. Többek között azt, hogy, ha valami rosszul működik, akkor azt megjavítani kell, nem megmagyarázni. A reinkarnációs technikára is így tekintek. Nem érdekel, hogy van, vagy nincs reinkarnáció, vagy, hogy pontosan mi az. Csak az érdekel, hogy reinkarnációs képekkel konfliktusokat, problémákat lehet megoldani. Nem megmagyarázni akarom, hanem aktívan használni annak érdekében, hogy problémákra megoldásokat találjak.
Ez a képzési nap arról szól, hogyan tudsz reinkarnációs képeket készíteni, és velük a problémáidat, konfliktusaidat megoldani, vagyis önmagadat megváltoztatni. Ez a képesség tanulható. Nagyjából úgy, mint a kerékpározás. Elmondom hogyan, és miért lehetséges, és a képzés keretében demonstrálom is. A többi már rajtad múlik.
Tematika
Az AnaLog haladó elméleti képzés felépítése a résztvevők szakmai fejlődéséhez alkalmazkodik. A képzések két részből állnak.
A tematika többek között a következő főbb vonalakhoz alkalmazkodik:
AnaLog haladó elméleti képzés havi egy alkalommal van.
Az esettanulmány elemzés célja az, hogy segítsen AnaLog rendszerű oldás módszertanát, és a feldolgozás során alkalmazandó gondolkodásmódot, és kommunikációs technikát megérteni, és elsajátítani.
Az AnaLog Módszer egyedi, és rendkívül hatékony módja az érzelmek, gátlások feldolgozásának, és a viselkedés megváltoztatásának. Hatékonyságának, és sikerének a titka jelentős részben a gátlások feldolgozásának a során alkalmazott egyedi gondolkodásmódban, és kommunikációs fogásokban rejlik.
Ezeknek az elsajátítása semmilyen különleges előképzettséget nem igényel, viszont jelentősen eltér a mindennapok során megszokott rutintól. Emiatt van szükség olyan gyakorlati felkészítésre, amely lehetővé teszi a módszert tanulók számára, hogy megfelelő szakmai felügyelet mellett gyakoroljanak, a gyakorlat során felbukkanó elakadásaik által kiváltott érzelmeket, gátlásokat feldolgozzák, kérdéseket tegyenek fel, és azokra választ kapjanak.
Esettanulmány elemzésre a haladó képzéshez hasonlóan havi egy alkalommal kerül sor. Ennek a képzési elemnek az a célja, hogy a tanulók által készített jegyzetek alapján rámutassunk azokra a lehetséges hibákra, akadályokra, melyek az érzelmek, és gátlások feldolgozásának útjában állnak.
A feldolgozási folyamat során készített jegyzetek alkalmasak arra, hogy a segítségükkel utólagosan meg lehessen állapítani, hogy segítő AnaLog Módszert alkalmazott-e, vagy sem.
Ehhez csak annyit kell tenned, hogy az alábbi gombra kattintva, kitöltöd a megjelenő űrlapot, és ezzel feliratkozol az AnaLog Program Értesítőre. A megadott e-mail címere azonnal kiküldjük, ha új képzés vagy program kerül meghirdetésre.
(Az Adatkezelési tájékoztatónk linkje.)
A hírlevélre történő feliratkozás semmilyen kötöttséggel nem jár, bármikor leiratkozhatsz róla. A feliratkozást követően megerősítő emailt küldünk a megadott email címre. Az adataidat harmadik fél számára nem tesszük elérhetővé, és más célra nem használjuk fel.
Az AnaLog Módszer technikájának megtanulása során folyamatosan változol. A folyamat során felbukkanó elakadások feldolgozásához az AnaLog Módszerben járatos személy segítségére lehet szükséged, aki a kérdéses problémát már ismeri, és a saját életében megoldotta. A módszerrel való ismerkedés során ez a segítség különösen fontos. Így magabiztosabban, könnyebben, gyorsabban haladhatsz, és sajátíthatod el az alapokat. Erre a célra lett kialakítva a mentori rendszer. A mentor segítő figyelme a garancia arra, hogy a gyakorlás során nem okozol kellemetlen pillanatokat sem magad, sem mások számára.
A mentorokhoz 4 fős csoportok lehet csatlakozni. Minden csoportnak havonta 1-4 találkozója van melyet a mentor vezet. A találkozó során a csoport egyik tagja segít egy társának feldolgozni egy érzelmét, gátlását mentori, szupervíziós felügyelet mellett. A másik két mentorált figyeli az oldást, a mentor pedig a szupervízor szerepét betöltve segíti az oldást levezető mentoráltat, ha szükséges. A találkozók keretén belül így havonta minden mentorált feldolgozza az érzelmeit, gátlásait, segít társának a feldolgozás folyamatában és lehetősége van megfigyelőként is résztvenni. Ez által lehetőséget kapsz az érzelmeid feldolgozására, a módszer gyakorlására, a módszerrel kapcsolatos sajátélmény megszerzésére, és mások oldásának megfigyelése által a gyorsabb tanulásra. Az érzelmek feldolgozása jelentősen gyorsítja a tanulás és a változás folyamatát is.
A mentorálás díja: 10.000 Ft/ alkalom.
Az AnaLog Percek hírlevél ingyenes szolgáltatás, havi maximum 1-2 alkalommal küldjük el.
A feliratkozáshoz töltsd ki az alábbi űrlapot!